přístup k tvorbě interiéru

jak přemýšlím o navrhování

Design interiéru pro mne neznamená jen správně rozmístit nábytek, využít úložné prostory a vybrat líbivé barvy. Ráda bych Vám osvětlila můj přístup k tvorbě interiéru, který se odvíjí nejen z pohledu designera.

Jistě od svého designera očekáváte, že Vám prostor přizpůsobí. Bude brát ohled na Vaše potřeby, potřeby Vaší rodiny, zamyslí se nad tím, jak by se prostor nejlépe využil. Vedle toho dodá Vašemu interiéru nápady, styl a atmosféru se zahrnutím věcí, které se Vám líbí. Že pro Vás vyhledá spolehlivého dodavatele a zaručí se za správné dotažení interiéru až do té tečky, na které jste se dohodli.

To vše pro Vás s nadšením a ráda udělám.  

Ráda bych však do naší spolupráce přinesla více různých pohledů. Někdy může náš interiér být prvoplánově krásný, ale nepřinese nám ten užitek který jsme očekávali. Můžeme mít za pár měsíců tendenci něco měnit, neztotožníme se s ním. Chtěla bych Vám osvětlit, proč si myslím, že s prostorem dokážu zacházet jinak ...

Tvorba interiéru nejen z pohledu designera

Moje cesta k designu interiéru vedla přes pátrání v mnoha souvisejících oblastech života člověka. Věřím, že se mi tak podařilo sloučit znalosti z mého studia dějin umění, vysokoškolského studia psychologie, anatomie, a vývoje dítěte, až po konstrukci nábytku tak, že získávám náhled na uspořádání prostoru z mnoha oblastí. 

Nečekaným přínosem mi byl za studenstkých let kurz masérky, který jsem absolvovala jako pomocnice své nevidomé přítelkyně, kde jsem se dozvěděla spoustu užitečných informací o tom, jak naše tělo funguje, jak se při práci, stání, sezení zapojují naše svaly, a jak pracovat, abychom své tělo nepřetěžovali.

Proto se pro mne v interiéru stalo velmi důležitým také ergonomické hledisko uspořádání, hygiena osvětlení a pohybu v prostoru. Z toho vychází můj analytický pohled na zařízení interiéru. Takto lze vytvořit velmi kvalitní prostor, který však může být studený, nemusí Vám časem "sedět" i když je dokonale přizpůsoben.
 
 
Proto při svých výpravách za zkušenostmi čerpám inspiraci z celého světa a věřím, že každý člověk, rodina, má téma, které jejich prostor prohřeje tím osobitým kouzlem, díky němuž se interiér "neokouká". Cítíte se v něm pak dobře a práce Vám jde od ruky.To je atmosféra Vašeho bydlení. Pokud vychází z Vás samých, je Váš domov trvalou inspirací. Dokázat najít tento mnohdy niterný detail je mistrovstvím designera a nedá se nikde naučit.
 
Neustálým hledáním u předních designerů, konzultacemi u mnohých svých kolegů a přátel, seznamováním se s novinkami, stejně jako oprašováním stoletími prověřených řešení se snažím rozšířit svůj pohled tak, abych dokázala najít právě ten jedinečný střípek, který zapadne do mozaiky Vašeho domova.
 
Je to krásná práce. Těším se, že možná právě s Vámi dokážeme vytvořit další krásný domov.
 
Jitka, Vaše designerka

Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.